Žít s chutí

Kuřecí špízy se salátem z jáhel a červené čočky

Kuřecí špízy se salátem z jáhel a červené čočky

Jednoduché kuřecí špízy s lehkým salátem z jáhel i a červené čočky. Pamatuju si, když jsme na Bali neustále jedli kuřecí satay, což jsou vlastně naše české špízy. Tak výborně ochucené a přitom totálně jednoduché. Upřednostňuju jídla, u kterých nemusím trávit spoustu hodin v kuchyni a která nemusím dělat na části. Tyto špízy mají výbornou marinádu a není potřeba ji nechávat odležet.

Co budete potřebovat na 1 porci:
Na maso s marinádou:
1-2 kuřecích prsou
Sůl
Pepř
Lžička ústricové omáčky
Lžička sójové omáčky
Lžička tahini pasty
Lžička medu pasta 1 lžička
2 cm zázvoru
2 stroužky česneku
1/3 lžičky majoránky
Lžička olivového oleje

Na salát:
30 gramů mraženého hrášku
50 g jáhel
50 g červené čočky
1/2 papriky červené
Koriandr čerstvý
Lžička ghí (přepuštěné máslo)

Postup:
1. Kuřecí prsní řízky nakrájíme na širší plátky (šířka kolem 3-4 cm). Můžeme maso naklepat, já neklepala, zůstalo tak hezky šťavnaté. Pro lepší chuť je možné nakombinovat prsní a stehenní řízky.

2. Do mísy přidáme lžíci kvalitní sójové a ústřicové omáčky, sůl, pepř, lžičku tahini pasty a lžičku medu. Nastrouháme najemno asi 2 centimetry zázvoru a přidáme 2 drcené stroužky česneku. Dochutíme majoránkou. Necháme pár minut odležet.

3. Mezitím připravíme přílohu. Jáhly propláhneme a dáme vařit. Ve druhém hrnci propláchneme červenou čočku a spolu se saturejkou dáme také vařit. Neuvádím množství vody, ale dejte spíš míň než víc (ať nejsou jáhly ani čočka rozvařené). Obojí jsou uvařené rychle, hlídejte.

4. Odležené maso začněte navlíkat na špejle (jakobyste pletli, nandávejte na přeskáčku). Větší pánev rozehřejte s olivovým olejem a špízy začněte restovat ze všech stran.

5. Na druhé pánvi rozehřejte lžičku přepuštěného másla (ghí) a na ní rozmrazte mražený hrášek a na chvíli přidejte i na kostičky nakrájenou zelenou papriku. Nakonec nasekejte čerstvý koriandr (množstvím nikdy nešetřím) a vše smíchejte s uvařenými jáhlami a červenou čočkou. Podle potřeby osolte.

Nákupní košík
  • Your cart is empty.
Přejít nahoru